KONST / Litografier / Färglitografi 11031278
*
nr 1103 1278
Felix Labisse
(1905-1982), Frankrike
Färglitografi, Félix Labisse (1905-1982), 158/175, bladets mått: 56x75
Kondition: löst blad
Félix Labisse, fransk konstnär född 1905, död 1982.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 24 april 2017
kl 20:25:26
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
20/4 22:34:17
1
100 kr
21/4 11:52:59
2
250 kr
21/4 15:44:58
1
200 kr
21/4 15:44:58
2
250 kr (Budbetjänt)
21/4 15:45:07
1
300 kr
23/4 14:25:42
2
400 kr
24/4 20:14:27
3
Vinnande bud
24/4 20:20:26
1
500 kr
24/4 20:20:26
3
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa frankrike fransk franska franskt färglitografi félix labisse grafik litografi litografier litografiskt blad
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:44
-
8061 Färglitografi
2 st, Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Son, ytterm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8171 Färglitografi
Birger Halling (1907-1996), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:07
-
8039 Färglitografi
efter Pablo Picasso, numrerad 8/500, "Flamengo dan..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:39
-
8225 Färglitografi
Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:53
-
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:51
*
Felix Labisse
Kondition: löst blad
Félix Labisse, fransk konstnär född 1905, död 1982.
Läs om budbetjänten
nr 1103 1278
Felix Labisse
(1905-1982), Frankrike
Färglitografi, Félix Labisse (1905-1982), 158/175, bladets mått: 56x75
Kondition: löst blad
Félix Labisse, fransk konstnär född 1905, död 1982.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 600 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 24 april 2017 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 20/4 22:34:17 | 1 | 100 kr |
| 21/4 11:52:59 | 2 | 250 kr |
| 21/4 15:44:58 | 1 | 200 kr |
| 21/4 15:44:58 | 2 | 250 kr (Budbetjänt) |
| 21/4 15:45:07 | 1 | 300 kr |
| 23/4 14:25:42 | 2 | 400 kr |
| 24/4 20:14:27 | 3 | Vinnande bud |
| 24/4 20:20:26 | 1 | 500 kr |
| 24/4 20:20:26 | 3 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa frankrike fransk franska franskt färglitografi félix labisse grafik litografi litografier litografiskt blad
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:44 -
8061 Färglitografi
2 st, Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Son, ytterm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8171 Färglitografi
Birger Halling (1907-1996), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:07
-
8039 Färglitografi
efter Pablo Picasso, numrerad 8/500, "Flamengo dan..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:39 -
8225 Färglitografi
Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:53 -
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:51



